Kompozit Ahşap Deck Nedir ?

Kompozit Ahşap Deck zemin kaplaması, öncelikle ağaç lifleri ve geri dönüşümlü plastikten oluşuyor melez bir üründür. Sonuç, çözgü, çürüme veya bölünmüş kıymık olmayacak, yoğun, ağır ve hava şartlarına ve uyum sağlayan Kompozit Ahşap Deck. zemin kaplaması plastik karışımı olması nedeniyle  Bakım gerektirmez. Kullanım yüzeyleri zımparalanarak nihai kullanımlar için kaymayı engeller, temizlemesi çok basittir ılık, sabunlu su ile ovma, çoğu kir ve kiri lekeler kaldıracaktır.

Bir miktar çamaşır suyu (çok az), deck’ in görülmeyen yerlerindeki nemli alanlarda yetişen küfü öldürebilir.

Standart kompozit ahşap deck zemin kaplamasında renk seçenekleri doğal ahşap’ a göre daha fazladır, koyu kahverengi,  koyu ve açık gri, açık kahverengi, taba, kiremit rengi, kirli beyaz, füme gibi alternatifler sunulmaktadır. Ancak, çoğu firmamız artık biraz daha pahalı ama çok daha uzun renklerini koruyarak solmaya dayanıklı Kompozit Ahşap Deckler sunuyoruz. Kompozit Deck zemin kaplaması aynı zamanda gerçekçi görünümlü ahşap desen 138*22,5*2800 ebatlarındadır bu özel ürünümüz. Çoğu ürünler de dâhil olmak üzere, en fazla 4 metre uzunluğunda ve bazı işleme zeminlerine göre özel üretimler

Kompozit Ahşap Deck

Plastik zemin kaplaması Euro Deck zaman olarak Güverte-yüzde 100 plastikten (geri dönüşümlü veya orijinal hammadde) yapılmış ve birçok ağaç liflerinden oluşur veya dolgu maddeleri içerir. Oldukça dayanıklı olmasının yanı sıra leke tutmaz ve şimdiye kadar, eğitme yamulma veya kıymık çatlak olmamıştır. Kompozit Deck zemin kaplaması 138 mm genişliğinde ve 2800mm uzunluğunda, bazı durumlarda, diğer Deck seçenekleri çok daha fazla boyutlarda gelir. Firmamız bünyesinde satışta bulunan 140*26*3000- 150*25-3000- 140-25-2900 ebatlarında stoklarımızda mevcut tutmaktayız.

Diğer seçenekleri ile karşılaştırıldığında Kompozit Ahşap Deck zemin kaplaması olumlu bir genel sistem, bu nedenle, firmamızın sıkı sıkıya işleyişler talip etmektedir. Bu genellikle özel bağlantı elemanları olan Kompozit karkas veya metal karkas, plastik veya metal klipsler gibi tüm parçaları birlikte üretmektedir.

Kompozit Ahşap Deck yapısı gereği genel olarak ticari alanların vazgeçilmezleri arasında olmuştur, uzun zaman bakım gerektirmemesi, kimyasal yapısı gereği kurtlanma ve böceklenme yapmaması, yüzeylerinin genel olarak oluklu olmasında dolayı kaymayı engellemesi ve birçok renk alternatif sunması sebebi ile doğaya olan  saygısından ötürü ticari alanlar dışında tüketiciler evleri, teraslar, havuz kenarları, yürüyüş yolları gibi zemin kaplamalarını yaptırmasının yanında çöp kovaları, oturma bankları, piknik masaları, veranda, kamelya, pergola ve bahçe çitleri olarak ta yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Kerestelerin veya mobilyaların yapımı esnasında açığa önemli miktarda ahşap parçaları ve talaşlar çıkmaktadır. Uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları sonucunda bu ahşap malzemelerden elde edilen selüloz fiberler ile az miktarda polimer bazlı plastiklerle özel proseslere tabi tutularak hem ahşap hem de plastiğin bazı özelliklerine sahip, tamamı geri dönüşümlü, üstün nitelikli kompozit hammadde ve ürünler elde edilmiştir.

Bu tip bileşimler ahşap plastik kompozitler olarak üstün ahşap özellikleri sergilemektedirler. Bu tip malzemelerin uluslararası tanımlaması kısaca (WPC) dir.